TEST MIKROBIOMU STŘEVNÍ MIKROFLÓRY

Zdraví začíná ve střevech

Hippokrates, otec moderní medicíny, řekl, že zdraví člověka začínají ve střevech, a to již v letech 460–370 před naším letopočtem. Střevo je dnes bráno jako druhý mozek, je odpovědné za řadu důležitých reakcí a procesů v lidském těle. Proto je důležité znát jeho stav. Pokud střevo není v pořádku (a to v počátcích nemusíme vůbec pociťovat), lze vhodným zásahem zastavit přicházející katastrofu. Při včasném zásahu, lze svoji střevní mikrobiotu obnovit do rovnovážného stavu..

Nebojte se mě kontaktovat, ráda Vám poradím.

CO JE STŘEVNÍ MIKROBIOM

VLIV STŘEVNÍHO MIKROBIOMU NA NAŠE ZDRAVÍ

Střevní mikrobiota neboli mikroflóra je soubor všech mikroorganismů, které osidlují naše střevo. Jejich složení je ovlivněno naším životním stylem, stravou, léky, životním prostředím či dokonce  způsobem porodu.

Mnoho vědeckých výzkumů poukazuje na úzký vztah mezi naší mikroflórou a nadváhou nebo rachitidou, únavou, špatnou náladou, depresemi, úzkostmi, zažívacími problémy, špatnou imunitou, alergiemi, ekzémy nebo např. diabetem 2. typu.

Mikrobiom zcela zásadně ovlivňuje i naše duševní zdraví. Střevní bakterie jsou totiž jedním z hlavních producentů serotoninu, hormonu štěstí. Dalším příkladem je gama-aminomáselná kyselina, která se hojně využívá v psychiatrické praxi ke zklidnění úzkostných stavů.

Bez mikrobioty bychom nebyli schopni správně trávit. Střevní mikroby nám pomáhají jídlo „naporcovat“ tak, abychom z něj dokázali vytáhnout ty správné živiny. Když to řeknu jednoduše, když sní dortík hubený člověk, vezme si z něj méně kalorií, než člověk s nadváhou a naopak. Ve střevu se tvoří i důležité vitamíny a chemické látky, které rozhodují např. o naší chuti k jídlu, kvalitě spánku, pocitu energie, odolnosti vůči stresu…

 

PRO KOHO JE MIKROBIÁLNÍ TEST VHODNÝ
Díky analýze střevního mikrobiomu v laboratoři určí věk mikrobioty člověka a zjistí není-li narušený stav vašeho střevního systému. Porovnají zastoupení vybraných skupin bakterií a přiřadí je k dané věkové skupině.

Včasným odhalením velkého rozdílu mezi skutečným věkem jedince a jeho mikrobiomovým věkem lze totiž nepříznivý trend zastavit a změnou životního stylu předejít fatálním důsledkům.

Vodný je tedy pro každého, kdo trpí

 • Psychickými potížemi
 • Intolerancí na potraviny
 • Chronickými zažívacími potížemi (zácpa, průjem, špatné trávení)
 • Kožními potížemi
 • Alergiemi či oslabením imunity
 • Obezitou či rachitidou
 • Pro kohokoli, kdo chce pečovat o své fyzické či duševní zdraví
JAK SE TEST PROVÁDÍ A JAK TO VŠECHNO PROBÍHÁ
V rámci analýzy střevního mikrobiomu, ze zaslaného vzorku bude provedena analýza střevní mikrobioty se zaměřením na 2 hlavní skupiny bakterií, a to laktobacily a bifidobakterie, jejichž zastoupení v mikrobiomu je možné velmi přesně detekovat. Právě tyto bakterie nás zásadně ovlivňují. I z tohoto důvodu jsou hlavní součástí všech probiotických produktů.

Analýza se provádí ze vzorku získaného z vaší stolice. Odběr je rychlý, nenáročný, hygienický a samozřejmě bezbolestný. Odběr můžete provést v klidu a v pohodlí Vašeho domova. Při odběru prosím dodržujte instrukce uvedené na příbalovém letáku. Analýza samotná trvá v rozmezí 4–6 týdnů.

Jak to všechno probíhá

Po vyplnění objednávkového formuláře budete vyzváni k vyplnění krátkého anamnestického dotazníku a platbě testu. Obratem Vám zašlu testovací sadu na Vámi uvedenou adresu. Podle přiloženého návodu provedete odběr stolice a pomocí SMS si objednáte svoz. Kurýr si vzorek vyzvedne a už jen čekáte na výsledky, které pak budeme konzultovat společně.

Na základě výsledku testu nastavíme optimální cestu k Vašemu ozdravení.

CO OD TESTU OČEKÁVAT
Na základě MIKROBIOME TESTU dostanete doporučení nejen na úpravu stravy, ale v případě potřeby i na vhodné individualizované probiotické doplňky, které mají za cíl vytvořit ve střevě vhodné prostředí a živnou půdu tak, aby se přirozeným způsobem naše mikrobiota obnovila a dlouhodobě prospívala.

Veškerý proces samozřejmě budeme konzultovat společně.

KOLIK VÁS TEST BUDE STÁT
Mikrobiom test…..4000 Kč

MIKROBIOM A PORUCHY PŘÍJMU POTRAVY

 • Má vliv na náš psychický stav

 • Rozhoduje o tom, kolik kalorií a jaké živiny ze stravy vstřebáme

 • Velí celému procesu trávení

 • Má vliv na regulaci naší hmotnosti

MIKROBIOM A PORUCHY PŘÍJMU POTRAVY

Zdravá střevní mikroflóra Vám pomůže:

„harmonizovat Váš PSYCHICKÝ STAV“

„mít CHUTĚ A HLADY POD KONTROLOU“

„docílit OPTIMÁLNÍ HMOTNOSTI“

„zbavit se potíží se ZAŽÍVÁNÍM“

OBJEDNEJTE SI SVŮJ TEST

TEST STŘEVNÍHO MIKROBIOMU

Po vyplnění objednávkového formuláře budete vyzváni k vyplnění krátkého anamnestického dotazníku a platbě testu. Obratem Vám zašlu testovací sadu na Vámi uvedenou adresu. Podle přiloženého návodu provedete odběr stolice a pomocí SMS si objednáte svoz. Kurýr si vzorek vyzvedne a už jen čekáte na výsledky, které pak budeme konzultovat společně.

Na základě výsledku testu nastavíme optimální cestu k Vašemu ozdravení.

Vyplňte objednávkový formulář a těšte se na svůj TEST

13 + 12 =

Pokud se potřebujete na něco zeptat, napište mi na